Wydawnictwa pod naszym patronatem

26 kwietnia 2017 r. powitaliśmy na wąbrzeskim rynku wydawniczym nową, rodzimą publikację, poświęconą kapliczkom i krzyżom przydrożnym ziemi wąbrzeskiej.

Opracowanie zostało przygotowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wąbrzeźnie. Spotkanie promocyjne prowadziła dyrektor MiPBP – Aleksandra Kurek. W swoim słowie wstępnym podkreśliła, że książeczka jest pokłosiem konkursu „Wąbrzeźno moje miejsce na ziemi”. Edycja z 2010 r. była poświęcona właśnie małej architekturze sakralnej. Zespół biblioteczny dokonał redakcji nagrodzonych wówczas prac, uzupełnił zawarte w nich informacje o nowe fakty oraz w miarę możliwości uaktualnił dokumentację fotograficzną. Powstała książeczka nie jest kompletnym folderem, ale pierwszą próbą podjęcia tego arcyciekawego tematu. Liczymy na krytyczne uwagi, uzupełnienia i podpowiedzi od Państwa, które posłużą do skompletowania drugiego, poszerzonego wydania „Kapliczek i krzyży przydrożnych ziemi wąbrzeskiej”.

Informujemy, że w związku z koniecznością spełnienia wymogów sanitarnych oraz zmianami organizacji pracy,
zwroty oraz wypożyczenia książek będą możliwe od 11 maja br.

W początkowym okresie czynna będzie jedynie Biblioteka Główna przy ul. Matejki 11 B.
Przypominamy, że z jej zbiorów mogą korzystać wszyscy czytelnicy, również ci zapisani w Filii nr 1.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, obowiązywać będą pewne ograniczenia.