Wydawnictwa pod naszym patronatem

"Jest spokojnie" to drugi tomik poetycki Grzegorza Borowca, urodzonego w Grudziądzu, mieszkańca okolic Radzynia Chełmińskiego, później Wąbrzeźna, a obecnie Torunia.

Grzegorz Borowiec wiersze pisze od kilu lat, udzielał się również w zespołach muzycznych, z wykształcenia jest robotykiem. O twórczości poety tak pisze dr Karol Alichnowicz: "autor wypracował swój własny liryczny idiom. Kiedyś określało się taką poezję mianem "czarnej", ponieważ wyrażała gorzką świadomość tragizmu istnienia. Literatura polska zna co najmniej kilku "kaskaderów literatury" (m.in. A. Bursa, R. Wojaczek, K. Ratoń), być może tak należałoby również spojrzeć na wiersze Grzegorza Borowca."

Informujemy, że w związku z koniecznością spełnienia wymogów sanitarnych oraz zmianami organizacji pracy,
zwroty oraz wypożyczenia książek będą możliwe od 11 maja br.

W początkowym okresie czynna będzie jedynie Biblioteka Główna przy ul. Matejki 11 B.
Przypominamy, że z jej zbiorów mogą korzystać wszyscy czytelnicy, również ci zapisani w Filii nr 1.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, obowiązywać będą pewne ograniczenia.