Wydawnictwa pod naszym patronatem

"Opowieść Gertrudy" to historia spisana przez Bogumiłę Trzcińską na podstawie opowieść mieszkanki Wąbrzeźna, Gertrudy Olszewskiej.

Jak podaje autorka we wstępie "treść tej książki jest autentyczną opowieścią o życiu mieszkanki Wąbrzeźna, skrzywdzonej przez los i systematycznie krzywdzonej przez męża alkoholika i sadystę. Jest to już trzecia minipowieść Bogumiły Trzcińskiej. Wcześniej na półki trafiły "Tajemnica matki" i "Warto żyć", a wieść niesie, że tworzą się kolejne...

Bogumiła Trzcińska - wąbrzeźnianka, emerytowana nauczycielka, a przez kilka lat zastępca Inspektora Wydziału Oświaty. Zawsze zaprzyjaźniona z książkami, namiętna czytelniczka i bywalczyni biblioteki, która nie tylko korzysta ze zbiorów, ale i je wzbogaca.