Wydawnictwa pod naszym patronatem

Polecamy Państwa uwadze publikacje, które zostały przygotowane przez Bibliotekę lub we współpracy z autorami na bazie bibliotecznych materiałów.

Portret przez trzy epoki. Opowieści z Wąbrzeźna

Na książkę Gabrieli Bryx Bączkowskiej pt. "Portret przez trzy epoki. Opowieści z Wąbrzeźna" składają się nie tylko wspomnienia autorki, ale także obszerne fragmenty pamiętnika Jej matki, Marii Bryx

Helena Łęgowska "Historia wąbrzeskich młynów i spichrzy od 1948 do 2004 roku"

Autorką opracowania "Historia wąbrzeskich młynów i spichrzy od 1948 do 2004 roku" jest Helena Łęgowska

Barbara Jasieniecka "Istnienie"

Książkowy debiut Barbary Jasienieckiej. „Istnienie” to zbiór opowiadań, z których tchnie czułością, ciepłem i optymizmem.

Grzegorz Borowiec "Jest spokojnie"

"Jest spokojnie" to drugi tomik poetycki Grzegorza Borowca, urodzonego w Grudziądzu, mieszkańca okolic Radzynia Chełmińskiego, później Wąbrzeźna, a obecnie Torunia.

Bogumiła Trzcińska "Opowieść Gertrudy"

"Opowieść Gertrudy" to historia spisana przez Bogumiłę Trzcińską na podstawie opowieść mieszkanki Wąbrzeźna, Gertrudy Olszewskiej.

Album Adeli Łukiewskiej

Album Adeli Łukiewskiej - to wydany w 2018 r. przez Wąbrzeski Dom Kultury, reprint na podstawie oryginału z 1929 r., który znajduje się w zbiorach regionalnych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie.

Kapliczki i krzyże przydrożne ziemi wąbrzeskiej

26 kwietnia 2017 r. powitaliśmy na wąbrzeskim rynku wydawniczym nową, rodzimą publikację, poświęconą kapliczkom i krzyżom przydrożnym ziemi wąbrzeskiej.

Jan Bulanda "Zwyczaje towarzyskie. Sztuka życia"

Jan Bulanda urodził się 21 maja 1890 w Łącku w niezamożnej rodzinie chłopskiej. Ukończył gimnazjum w Nowym Sączu a następnie Wydział Filozoficzny na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wszystkie stopnie edukacji zaliczał niezmiennie na ocenę celującą. Z chwilą wybuchu wojny został powołany do piechoty. Ze służby wojskowej został zwolniony w 1916 r. „jako inwalida i z nadwyrężonym zdrowiem”.

Józef Stańczewski "Zarys historii miasta Wąbrzeźna"

„Zarys historii miasta Wąbrzeźna” Józefa Stańczewskiego został wydany w latach 30-tych ubiegłego wieku i był dotąd dostępny jedynie w czytelni naszej biblioteki. Powtórne wydanie tej pozycji, w formie reprintu zainteresuje z pewnością wielu miłośników ziemi wąbrzeskiej.

Gustawa Jarecka "Szósty oddział jedzie w świat"

Książeczka Gustawy Jareckiej pt. „Szósty oddział jedzie w świat” została napisana na przełomie 1935/36 roku.
Za sprawą Biblioteki oddajemy w Państwa ręce reprint oryginalnego wydawnictwa.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.