Gdy ciało i dusza wysyłają s.o.s. : jak przyczyny chorób odnaleźć w psychice?

Autor: Alexander Kugelstadt

Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Miejsce i rok wydania: Kraków, 2021
Liczba stron: 429 stron

Jakie strategie stosujesz, by ignorować sygnały, które wysyła twoje ciało? Pora przestać tłumaczyć wszystkie swoje dolegliwości stresem i wreszcie wsłuchać się w swoje ciało i psychikę. Nadmierna potliwość, przyśpieszone bicie serca, zmęczenie, bezsenność, problemy żołądkowe, wypadanie włosów, bóle głowy czy pleców – w dzisiejszych czasach te objawy nie muszą oznaczać, że jesteś chory, tylko że cierpi twoja psychika. Według doktora Alexandra Kugelstadta, doświadczonego lekarza i psychoterapeuty, wiele chorób ma więcej niż jedną przyczynę. Współczesna medycyna zapomina jednak o wpływie psychiki na nasze zdrowie i samopoczucie i w wielu przypadkach bezradnie rozkłada ręce. Kluczem do zdrowia jest zdobycie wiedzy o tym, jak ciało i psychika współpracują. Taką wiedzę – zarówno teoretyczną, jak i praktyczną – da ci ta książka. Doktor Alexander Kugelstadt nie zostawia pacjentów bez diagnozy − pokazuje, że dolegliwości psychosomatyczne się leczy. Posługując się wieloma przykładami, interpretując objawy i udzielając praktycznych porad, w przystępny sposób wyjaśnia przyczyny chorób, które trudno było do tej pory zdiagnozować. Zatroszcz się o swoją psychikę, a ciało ci się odwdzięczy!