Jeździec bez głowy: co o ciele wiedzieli średniowieczni ludzie?

Autor: Jack Hartnell

Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Miejsce i rok wydania: Poznań, 2021
Liczba stron: 375 stron

Z tej książki dowiesz się: Jaki był średniowieczny sposób na zapobieganie łysieniu? Gdzie żyło plemię ludzi bez głów? Jakie cechy charakteru można wyczytać z wyglądu włosów? Dlaczego serce w średniowieczu było ważniejsze od żołądka? Często myślimy o średniowieczu, że to ciemne wieki, zahamowanie rozwoju ludzkości na ponad tysiąc lat. Współcześnie wiele stosowanych w średniowieczu zabiegów medycznych określilibyśmy mianem tortur. Jack Hartnell dosłownie od stóp do głów pokazuje fascynujące oblicze tego okresu. Autor obala wiele mitów dotyczących średniowiecza i pokazuje, że my – ludzie współcześni – mamy z ludźmi średniowiecznymi znacznie więcej wspólnego, niż początkowo by się wydawało. Bo czym różni się średniowieczna wiara w istnienie plemienia olbrzymów bez głów od wiary w istnienie zielonych ludzików zamieszkujących inne planety? KSIĄŻKI DOBRE NIE TYLKO W TEORII! .