Zatoka milczenia

Wydawca: Wydawnictwo Literackie Muza
Miejsce i rok wydania: Warszawa, 2019
Liczba stron:  348 strony

Caleb Zelic, głuchy od najmłodszych lat, zawsze żył na uboczu, obserwując i odbierając od ludzi istotne sygnały ukryte w ich uśmiechu, kaszlu, pocałunku.

Kiedy zostaje zamordowany jego przyjaciel z czasów dzieciństwa, z którym współpracuje, wyrzuty sumienia i chęć udowodnienia swojej niewinności sprawiają, że na własną rękę rozpoczyna poszukiwania zabójcy. Nie może jednak działać sam. Pomaga mu Frankie, była policjantka, z którą się przyjaźni i prowadzi wspólną firmę.

Caleb ma tylko jeden trop: słowo „Scott” przekazane przez ofiarę morderstwa w ostatnim esemesie. Kim jest tajemniczy Scott? Jak to się dzieje, że jest zawsze krok przed nimi?

W trakcie śledztwa Caleb odkrywa niewygodne prawdy o swoim zamordowanym przyjacielu – i o sobie samym.

"Pierwszorzędny i wartki thriller dla czytelników o silnych nerwach... bezustannie zaskakuje." The Age

"Charakterystyka postaci, dialogi i intryga dorównują osiągnięciom mistrzów literatury kryminalnej." Sydney Morning Herald

"Viskic doskonale łączy opis kształtowania charakteru z brutalnością i suspensem." Booklover Book Reviews

źródło opisu: https://muza.com.pl/sensacja-kryminal/3268-zatoka-milczenia-9788328712034.html