Nazywam się Stephen Florida

Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Miejsce i rok wydania: Poznań, 2019
Liczba stron:  413 stron

Powieść o pasji, uporze i pokonywaniu traumy, ale też bluźniercza i niesamowita historia samotności i nieludzkiej wręcz obsesji na punkcie tego, by zostawić po sobie jakiś ślad na tym świecie

Stephen jest wychowanym przez babkę sierotą, który dzięki stypendium sportowemu trafia na któryś z zapomnianych przez Boga wiejskich college’ów w Północnej Dakocie. Oficjalnie uczy się po to, aby uzyskać dyplom licencjata sztuk wyzwolonych, lecz prawdziwym celem jego życia w Oregsburgu jest uprawianie zapasów. Tytuł mistrzowski jest dla chłopaka świętym Graalem, spełnieniem i – być może – kresem lub początkiem wszystkiego.

Florida podporządkowuje więc zawodom całe swoje życie, a każdy trening i każda walka mają stanowić kolejny krok w stronę wielkości.

Przekład: Jędrzej Polak

„Wspaniałe, magnetyczne powieściopisarstwo”. „Guardian”

„Niesamowita, niejednoznaczna książka”. Hanya Yanagihara, autorka Małego życia

„Doskonała”. Lauren Groff, autorka Fatum i furii