Imieniny ulicy 1 Maja - relacja z festynu

1 maja Biblioteka zorganizowała festyn uliczny z okazji imienin głównej ulicy miasta, czyli ul. 1 Maja. Dopisała pogoda i uczestnicy miejskiego pikniku.

Dzieci miały wspaniałą okazję do zabawy z kolorowymi bańkami, balonowym zoo, czy też chustą animacyjną. Starsi mogli poznać tajniki czerpania papieru, pieczętowania dokumentów lakowymi pieczęciami oraz pisania gęsim piórem. Chętni mogli wziąć udział w konkursach wiedzowych o książce i  kobietach z Wąbrzeźna, które zapisały się w  historii. Był to nasz mały wkład w obchody Roku Praw Kobiet. Z tej okazji Biblioteka przygotowała również wystawę plenerową prezentującą sylwetki ciekawych wąbrzeźnianek, wśród nich Anny Piaseckiej - jednej z pierwszych polskich parlamentarzystek. Dużym zainteresowaniem ciszył się kiermasz książki, a wśród najmłodszych, jak co roku malowanie buziek.

Agnieszka Błaszak