Relacje z wydarzeń

"Górscy z przytupem" na zakończenie Tygodnia Bibliotek

„Górscy z przytupem” - taki tytuł ukuliśmy wczoraj wspólnie z Robertem Górskim podczas kuluarowych rozmów, po spotkaniu z nim i jego żoną, dziennikarką Moniką Sobień-Górską.

GÓRSCY Z PRZYTUPEM

Bo też spotkanie z państwem Górskimi wieńczące tegoroczny Tydzień Bibliotek miało być taką „wisienką na torcie”, rzeczonym „przytupem” na zakończenie spotkań w bibliotece, w których wzięło udział przeszło 450 wąbrzeźnian, od przedszkolaków po seniorów.
Współorganizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatywa, z nieocenionym prezesem Piotrem Welsem na czele. Ogromną pomocą służyły nam przemiłe: Anna Stasiak i Emiliana Jankowska z Wydziału Promocji UM, a dobrym duchem całego przedsięwzięcia, od samego początku był pan wiceburmistrz Wojciech Trzciński. A jeśli już dziękujemy, to nie sposób pominąć pana Zbigniewa Ronowskiego, który wczoraj wręcz magicznie zapanował nad techniczną stroną wydarzenia i komendanta Straży Miejskiej Krzysztofa Grzybka, który zawsze służy nam silnym, męskim ramieniem. Dziękujemy!

POWER COUPLE

A co do spotkania, to oczywiście kto nie wystraszył się wiatru i przybył wczoraj na dziedziniec biblioteki, z pewnością się nie zawiódł. Robert Górski to marka sama w sobie! Od trzydziestu lat na scenie kabaretowej, nieodmiennie w wyśmienitej formie, czego dał wyraz i w Wąbrzeźnie! Ogromnie sympatyczny, z nieodłącznym uśmiechem i sypiący żartami jak z rękawa. Jak się dowiedzieliśmy z rozmowy toczonej wartko przez małżonków Górskich, inspiracji do skeczy dostarcza… życie. Często najbliższa rodzina. Tata pana Roberta jest np. autorem frazy „to nawet lepiej”, a mama słynnego powiedzenia, że „najgorszy jest wiatr” (!). Wielbiciele twórczości Kabaretu Moralnego Niepokoju i obecni wczoraj w bibliotece, z pewnością wiedzą o co chodzi. W opinii pani Moniki, Robert Górski to „niespotykanie spokojny człowiek”, który stracił panowanie nad sobą jedynie trzy razy w życiu, za to wyjątkowo spektakularnie!
Gdy już żona przepytała męża, role się odwróciły i mąż przepytywał żonę. Dowiedzieliśmy się, że pani Monika napisała siedem książek, w tym najnowszą: thriller medyczny pt. „Depopulacja” którego współautorem jest były Marszałek Senatu, Tomasz Grodzki. Pierwszą opublikowaną książką Moniki Sobień-Górskiej była biografia aktora Michała Czarneckiego „Wybrałem życie”, wydana w 2018 roku. Rok później ukazała się książka „Jak zostałem prezesem”, a w 2020 roku do rąk czytelników trafiła publikacja „Ukrainki. Co myślą o Polakach, u których pracują”. Ostatnie trzy książki pani Moniki „Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci i pieniądze”, a także „Jak porzucić miliardera… i przeżyć” oraz „Imperium Lewandowska”, spotkały się z dużym zainteresowaniem odbiorców również w wąbrzeskiej bibliotece.
Monika i Robert Górscy to prawdziwa „power couple”. Wspierają się i kochają, są swoimi pierwszymi czytelnikami i recenzentami. Ich związek scala urocza 5-letnia Malina, która również gościła w Wąbrzeźnie, przez całe spotkanie grzecznie bawiła się w „kąciku malucha” i zdaje się, że od pierwszego wejrzenia zakochała się w naszym Wąbrzusiu!

KONIEC I BOMBA!

I tak zakończyliśmy w Wąbrzeźnie XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie byli z nami. Ale nie zwalniamy tempa i już 27 maja zapraszamy na spotkanie z prof. Krzysztofem Trojanowskim z UMK, który wprowadzi nas w piękny świat „starego kina” i zaprezentuje sylwetkę jedynej polskiej aktorki, która zrobiła karierę za oceanem – Poli Negri.
Zapraszamy w poniedziałek, 27 maja, o godz. 17:00 do biblioteki przy ul. Matejki 11 B. Na uważnych słuchaczy czekają nagrody-niespodzianki! Bądźcie Państwo z nami!

Zadanie zostało dofinansowane przez Gminę Miasto Wąbrzeźno w ramach konkursu na realizację zadań publicznych przez organizację pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariatu.

Agnieszka Błaszak

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.