Kicia Kocia w Wąbrzeźnie

Warsztatami z Kicią Kocią uczciliśmy zbliżający się Światowy Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia).

Na zaproszenie biblioteki i Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji odwiedziła nas Bajanka, czyli Monika Skikiewicz- filolożka, pedagożka, logopedka, instruktorka teatralna i autorka książek dla dzieci.
Bajanka poprowadziła warsztaty dla blisko setki wąbrzeskich przedszkolaków ze wszystkich miejskich placówek, które współpracują z nami w ramach Bibliotecznej Akademii Malucha. Tematem spotkania były przygody Kici Koci, bohaterki cyklu książek, które dzieci znają (i kochają!) właśnie z zajęć w Akademii.

Warsztaty odbyły się na kilka dni przed wielkim świętem Książki dla Dzieci, które obchodzimy 2 kwietnia i z pewnością na długo zostaną w pamięci przedszkolaków. Ich serca skradł już pierwszy występ, w którym Bajanka pożyczała kolory od widowni do swojej magicznej książki. Kolory pojawiały się i znikały a dzieci coraz szerzej otwierały buzie! Niesłychanie pouczający był też eksperyment pokazujący jak dobro zwycięża nad złem!
 A były jeszcze "bumdzwonki" i bańki, i startujące samoloty... Pani Monika prowadzi swoje warsztaty z ogromną pasją i zamiłowaniem. Jest pełna entuzjazmu i miłości do dzieci. Jak sama zapewnia: - dzieci ładują moje baterie, a ja staram się podładować dzieciaki dobrą energią. Dobra energia z pewnością nam towarzyszyła, a każde z dzieci dostało na pamiątkę od naszej gościni dyplom i papierową sylwetkę Kici Koci, którą można własnoręcznie ozdobić. Biblioteka zaś otrzymała komplet książek Moniki Skikiewicz z cyklu "Olo i Awa logopedyczna zabawa".

To wspaniałe spotkanie być może nie doszłoby skutku, gdyby nie nasz sponsor - Miejski Zakładu Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji!
Ogromne podziękowania kierujemy do pana Prezesa MEZCWiK Marka Kondraciewicza!

Światowy Dzień Książek dla Dzieci - dowiedz się więcej