Relacje z wydarzeń

"Piąta pora roku" w Klubie Filmowym

Za nami drugie spotkanie Klubu Filmowego dla Osób Niewidomych i Słabowidzących, który powstał przy wąbrzeskiej bibliotece z inicjatywy pani dyrektor Małgorzaty Grzybek.


Porozumienie zawarte w styczniu br. ze Stowarzyszenie "De Facto" z Płocka zaowocowało powołaniem Klubu, w którym oglądamy filmy z audiodeskrypcją, dzielimy się wrażeniami, opiniami i miło spędzamy czas.
Na wtorkowy seans 27 lutego, zaplanowaliśmy polski film z 2012 roku w reżyserii Jerzego Domaradzkiego pt. "Piąta pora roku".
Historia opowiedziana przez scenarzystkę i reżysera w "Piątej porze roku" nieustannie nas czymś zaskakiwała, a opowiedziana była ciepło, lecz bez przesłodzenia, i sympatią dla bohaterów, nie tuszującą wszakże ich ludzkich słabości.
Dialogi w filmie są "życiowe" i nie pozbawione humoru, a przy tym prawie nie słyszymy tam wulgaryzmów. Co jednak najistotniejsze, filmowe postaci są pełne emocji. Bez nich na ekranie nie "zaiskrzy". Do tego, żeby "zaiskrzyło", potrzeba wspaniałych aktorów, których w "Piątej porze roku" nie brakuje. Mamy tu cudownych Ewę Wiśniewską i Mariana Dziędziela, a serca naszych klubowiczek skradł także, występujący na drugim planie Andrzej Grabowski.
Barbara i Witek spotykają się przypadkiem w jesieni życia. Z pozoru wszystko ich dzieli: wykształcenie, wyznawane wartości, życiowe doświadczenia.
Jednak wspólna podróż zbliża samotnych ludzi do siebie, rodzi się pomiędzy nimi uczucie.
Nasi klubowicze byli zgodni w zachwytach nad filmem, podkreślali, że obraz zarówno bawił, jak i wzruszał, a historia bohaterów wlewa nadzieję i optymizm w serca. Bo, jak się okazuje, na miłość nigdy nie jest za późno!
Obecni na dzisiejszej projekcji otrzymali karty klubowe przygotowane przez koordynatorkę Agnieszkę Błaszak, a kolejne spotkanie zaplanowaliśmy na 19 marca.


Zobacz też Klub Filmowy z audiodeskrypcją

Agnieszka Błaszak


Pokaz został zorganizowany w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych” realizowanego przez Stowarzyszenie "De Facto". Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wyszukaj na stronie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.