Relacje z wydarzeń

Klub Filmowy z audiodeskrypcją

No i mamy Klub Filmowy!


Na pierwsze spotkanie Klubu Filmowego dla Osób Niewidomych i Słabowidzących przybyło piętnaścioro zapalonych kinomanów, którzy przy kawie i słodkościach obejrzeli film "Zapach kobiety" w reżyserii Martina Bresta.
Uczestników spotkania przywitała dyrektor biblioteki Małgorzata Grzybek, dziękując za tak liczne przybycie i krótko informując o zasadach funkcjonowania Klubu.

PIERWSZY POKAZ W KLUBIE FILMOWYM

Amerykański obraz z 1992 roku to opus magnum w karierze Ala Pacino, który wciela się w główną rolę pułkownika Franka Slade'a. Za rolę niewidomego, byłego wojskowego Pacino otrzymał Oscara!
Wszyscy nasi klubowicze zgodnie stwierdzili, że była to nagroda jak najbardziej zasłużona, a amerykański aktor wspaniale oddał gesty i zachowania osób niewidomych. Był w tej roli po prostu doskonały!
Pamiętna scena tanga z tego filmu wszystkich wprawiła w zachwyt. Głównie panie podziwiały niezwykły kolor oczu Ala Pacino, ale nie odmówiły też uroku młodemu człowiekowi, który mu partnerował - w tej roli Chris O'Donnell.
Refleksji po obejrzeniu filmu było znacznie więcej, ale te zostawimy już dla siebie.
Powiemy jeszcze tylko tyle, że Klub dobrze rokuje, wszyscy zgodzili się, że to miły sposób na wspólne spędzanie czasu i już umówiliśmy się na luty!

Koordynatorem Klubu Filmowego odpowiedzialnym za organizację spotkań, wybór repertuaru oraz kontakt i raportowanie naszemu Partnerow - Stowarzyszeniu DeFacto, będzie instruktorka wąbrzeskiej biblioteki Agnieszka Błaszak.
Pokaz został zorganizowany w ramach projektu:  „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych” realizowanego przez Stowarzyszenie "De Facto". Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wyszukaj na stronie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.