Wiosna w Bibliotecznej Akademii Malucha

Na przełomie marca i kwietnia już po raz ostatni w „starej bibliotece”, przedszkolacy uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach w ramach programu Bibliotecznej Akademii Malucha.

W tym roku przedszkolnym poznawaliśmy książeczki o różnych zwierzętach. Rozmawialiśmy o konieczności i sposobach opiekowania się nimi. Ostatnia książeczka, która była tematem naszych zajęć również opowiadała  o zwierzątku – owieczce. Spotkanie rozpoczęło się zabawą „poszukaj mojej mamy”, w której dzieci łączyły w pary małe zwierzątka i ich mamusie. Okazało się, że jedno z nich, a była to właśnie mała owieczka nie miało mamy. Z przeczytanego przez bibliotekarkę fragmentu książki pt. „Czarna Owieczka” dzieci dowiedziały się dlaczego owieczka została sierotą . Bardzo martwiły się o dalsze jej losy, kto będzie się nią opiekował, karmił i bawił. Same starały się wymyślać różne rozwiązania, a jak było naprawdę dowiedzą się po przeczytaniu w przedszkolu dalszych losów owieczki, z książki pana Jana Grabowskiego. Życzę miłej lektury.
Dorota Sionkowska