Relacje z wydarzeń

Świętujemy Dzień Misia

Chociaż Światowy Dzień Pluszowego Misia przypada dokładnie 25 listopada, misiowe świętowanie trwa w Bibliotece już od tygodnia!!


Grupa "Motylki" z Przedszkola Miejskiego "Bajka" w Wąbrzeźnie misiowe święto uczciła w Bibliotece. Natomiast do "Biedronek", "Kotków" i "Kaczuszek" Pani Dorota wybrała się z wizytą do przedszkola.
🐨 Jak co roku nie zabrakło opowieści o misiach, tych bajkowych i tych żyjących w naturze. Dzieci chwaliły się swoimi ulubieńcami i opowiadały jak do nich trafiły. Były misiowe pląsy, piosenki i zagadki. A na zakończenie bajeczka o misiu nad misiami, czyli Uszatku.

 

Z kolei Filia nr 1 gościła w tym tygodniu aż trzy grupy przedszkolne: Sówki, Liski oraz Jeżyki ze Szkoła Podstawowa nr 3 im. Edmunda Wojnowskiego w Wąbrzeźnie.
Pani Ola rzygotowała dla dzieci bajkę pt. "Kto przytuli misia Tulisia?", a także opowieść o tym jak powstała ukochana zabawka maluchów - pluszowy miś. Dzieci były bardzo ciekawe jak może wyglądać taka fabryka pluszaków?! Obejrzały więc film, który przeniósł przedszkolaki do najprawdziwszej fabryki produkującej ich ukochane zabawki.
Dzieci doskonale wiedziały jak zachowują się prawdziwe niedźwiedzie w świecie przyrody. Wiedziały, że zapadają one w sen zimowy i chętnie zajadają miód oraz ryby, ptasie jaja, owoce i grzyby.
Wspólnie oglądaliśmy misie z całego świata. Zobaczyliśmy niedźwiedzia brunatnego, który występuje w Polsce, a także pandę, która zamieszkuje Chiny, niedźwiedzia polarnego z zimnej Arktyki, a nawet niedźwiedzia grizli z Ameryki. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Jadą, jadą misie”.

Więcej zdjęć na naszym FB

Zobacz jak świętowaliśmy Dzień Misia rok temu--> SPRAWDŹ

Agnieszka Błaszak

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.