Wakacje z biblioteką - gry i zabawy

W środę nasze „Lato w bibliotece” stało pod znakiem gier oraz zabaw ruchowych, tych dla ciała i tych dla rozruszania szarych komórek.

Graliśmy w popularne planszówki i szarady przygotowane przez panią Dorotkę. Każdy z nas dostał zadanie do samodzielnego wykonania. Niektórzy zmagali się z nadmuchaniem balona, zbudowaniem wieży z klocków, rzucaniem woreczka do celu. Innym trafiła się łyżka soku z cytryny, albo wyławianie piłeczek z kisielu.
Dziś mogliśmy też biegać po bibliotece w poszukiwaniu ukrytych kolorowych karteczek. Podzieleni na cztery drużyny szukaliśmy karteczek w wyznaczonym kolorze. Wygrali zieloni! Ale dziewięciu karteczek nie udało się odnaleźć, więc jak zajrzycie do biblioteki, może Wam się uda?! Bawiliśmy się też w popularne Koło fortuny i odgadywaliśmy hasła podając litery. „Tort ze świeczkami” pobudził nasz apetyt więc chętnie spałaszowaliśmy słodki poczęstunek.

Lato z biblioteką 2022 - DZIEŃ PIERWSZY
Lato z biblioteką 2022 - DZIEŃ DRUGI