Wakacje z biblioteką - podróż do Wietnamu

Wtorkowe zajęcia wakacyjne „Lato w bibliotece” spędziliśmy w dalekim Wietnamie.

Przewodniczką po tym egzotycznym, azjatyckim kraju była mała Lien. To jedna z bohaterek książki Martyny Wojciechowskiej „Dzieciaki świata”, która opowiedziała nam o Wietnamie i życiu w domu na wodzie, w zatoce Ha Long.
Dowiedzieliśmy się, że w takim domu na wodzie bardzo buja, że sklep przypływa pod same drzwi, a na obiad jada się smażone mątwy. Przysmakiem są też inne owoce morza, a także naleśniki z mąki ryżowej nadziewane warzywami i mięsem, znane u nas jako „sajgonki”.
Lien i jej kuzyn Kasem bawią się jak my, w piratów i bitwy morskie, ale muszą bardzo uważać, żeby nie wpaść do wody!
Symbolem Zatoki Ha Long jest smok dlatego na zajęciach tworzyliśmy latawce ozdobione wizerunkami smoków. Dzięki temu mogliśmy chociaż przez chwilę poczuć się jak Lien z Zatoki Lądującego Smoka.

Lato z biblioteką 2022 - DZIEŃ PIERWSZY
Lato z biblioteką 2022 -DZIEŃ TRZECI