Głośne czytanie w Filii nr 1 marzec 2018 r.

21 marca 2018 r. Filia nr 1 tradycyjnie gościła w bibliotece dwie klasy "zerowe" wraz z wychowawczyniami: Karoliną Borowiecką Zdzisławą Pazik oraz Magdaleną Dąbrowską i Marzeną Szyman.

Tym razem oprócz głośnego czytania, podzieleni na grupy wykonywaliśmy prace plastyczne wybierając najciekawszą scenę z omawianej książeczki. Okazało się, że wszystkie dzieci posiadają duży talent plastyczny, więc powstała galeria pięknych rysunków.
A tematem naszego głośnego czytania była wzruszająca opowieść o przyjaźni i poświęceniu pt. „Nie płacz, Koziołku” Sergieja Michałkowa. Nieposłuszny koziołek zostaje uwięziony na malej wysepce. Grozi mu poważne niebezpieczeństwo ze strony drapieżnych wilków. Na ratunek spieszą przyjaciele i przygoda kończy się szczęśliwie.
Dzięki tej lekturze mały czytelnik poznaje wartość przyjaźni i na zawsze zapamiętuje, że zawsze należy słuchać rodziców.
Joanna Górecka