Relacje z wydarzeń

Campus Samorządność

Campus Samorządność - jeśli wolno nam się pokusić o nazewnictwo rodem z ogólnopolskiej polityki - odbył się dziś w bibliotece.

Z okazji Dnia Samorządowca burmistrzowie Tomasz Zygnarowski i Wojciech Sławomir Trzcinski oraz przewodnicząca Rady Miasta Aleksandra Basikowska zaprosili młodzież z wąbrzeskich szkół na spotkanie poświęcone samorządności.
Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda struktura samorządu lokalnego, za co odpowiada samorząd miasta, jakim budżetem dysponuje i na co, krótko mówiąc, wydaje pieniądze. Młodzi dowiedzieli się też w jaki sposób mogą wpływać na działania władz miejskich i spełniać swoje marzenia. A tych, jak mieliśmy okazję się przekonać, jest sporo. Młodzież postulowała powstanie parku linowego, wypożyczalni hulajnóg, galerii handlowej i odkrytej pływalni. Burmistrz zachęcał młodych do uczestnictwa w Budżecie Obywatelskim i kto wie, czy te marzenia nie zostaną wkrótce spełnione...
Spora dawka pożytecznej wiedzy o funkcjonowaniu naszej małej ojczyzny z pewnością zostanie z uczestnikami dzisiejszego spotkania. Może wśród nich są przyszli radni i włodarze miasta!?

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.