Relacje z wydarzeń

Święto książek dla dzieci

2 kwietnia każdego roku, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

 Święto książki dla młodych zostało ustanowione w 1967 r. przez IBBY (The International Board on Books for Young People) – Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych. Celem tego święta jest promowanie pięknej i wartościowej literatury oraz grafiki dla młodego czytelnika. Na stronie polskiej sekcji IBBY można zapoznać się szerzej z historią i misją IBBY.

Święto dziecięcej książki to też bardzo ważny punkt w terminarzu naszych bibliotecznych wydarzeń. Co roku przygotowujemy specjalne zajęcia dla najmłodszych. Tak było w 2019 roku, 2020 i 2021 roku. Tym razem odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego "Bajka". "Kaczuszki" i "Motylki" miały okazję przekonać się, że w bibliotece znajdą książkę o każdym zwierzątku jakie przyjdzie im do głowy. Maluchy rozpoznawały odgłosy zwierząt, a następnie wyszukiwały właściwą książeczkę w magicznym kuferku. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytania, a nawet krótkiego spektaklu w teatrzyku kamishibai. Spotkania z grupami wieńczyła zabawa w "kąciku malucha" i możliwość samodzielnego myszkowania po półkach i szufladach.

Agnieszka Błaszak

 

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.