Zimowa zabawa - dzień pierwszy

Dziś rozpoczeły się zajęcia dla dzieci pod nazwą "Zimowa zabawa w bibliotece".

W warsztatach przygotowanych przez Filię dla Dzieci wzięło udział dwanaścioro dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Na dobry początek uczestnicy wysłuchali fragmentu książki Katarzyny Kacprzak "Szaruś z galerii". Historia chomika Szarusia będzie nam towarzyszyła przez cały tydzień feryjnych spotkań.
Następnie spróbowaliśmy rozruszać nasze szare komórki zabawą w słówka. Wyraz "saneczkarstwo" dał poczatek zabawie, na jego podstawie szukaliśmy nowych, przynajmniej trzyliterowych wyrazów. Dzieciom udało się ich znaleźć prawie sześćdziesiąt!
W końcu przyszedł czas na clou dzisiejszych zajęć, czyli zimę w słoiku. Każdy z uczestników otrzymał słoik, w którym znalazła się sól imitująca śnieg oraz własnoręcznie wykonane przez dzieci, bałwany i ośnieżone choinki.
Jeśli nawet śnieg już nie spadnie, nasi feriowicze zabrali do domu słoiki z zaklętą w nich, prawdziwą śnieżną zimą.

Zobacz tez:

DZIEŃ DRUGI