Relacje z wydarzeń

Dzieci dyskutują o książkach

Mają swój klub dyskusyjny dorośli, mają i młodsi❗️

 

W Filii nr 1 na Osiedlu Tysiąclecia właśnie reaktywowaliśmy Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. W pierwszym spotkaniu klubowiczów, prowadzonym przez bibliotekarkę Aleksandrę Rzeczewsą wzięło udział pięć osób. Dzieci poznały dwie książki: „Dom, który się przebudził” Martina Widmarka i "Zagadkę biblioteki" Zofii Staniszewskiej.
📚Pierwsza z omawianych pozycji, autorstwa szwedzkiego giganta literatury Martina Widmarka powstała we współpracy z wybitną polską ilustratorką Emilią Dziubak. To świetna pozycja, którą wszystkim polecamy. To opowieść o tym, że zawsze można zacząć żyć od nowa i że ważne jest, aby mieć się o co troszczyć – nawet jeśli to tylko roślinka w doniczce. Klubowicze dyskutowali o starości, samotności i przemijaniu, tematach bardzo aktualnych, w związku z nadchodzącym, listopadowym świętem. Żeby atmosferę nieco rozluźnić sięgnęliśmy następnie po detektywistyczne perypetie Ignacego i Meli z książki „Zagadka biblioteki”, książkę o tyle zaskakującą, że mającą dwa zakończenia!
🖍Nasze spotkanie uatrakcyjniło wspólne rysowanie oraz kalambury podczas, których zgadywaliśmy imiona postaci występujących w książce.
🍪Nie zabrakło też słodkości.
Kto chce dołączyć do grona młodych dyskutantów, niech zajrzy do pani Oli👇
ADRES:
ul. Tysiąclecia 1
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 622 90 96
GODZINY OTWARCIA:                              
Poniedziałek 8.00-16.00
Wtorek 9.00-17.00
Środa 7.15-15.15
Czwartek 8.00-16.00
Piątek 9.00-17.00

DKK dlaDzieci

Agnieszka Błaszak

 

Wyszukaj na stronie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.