Relacje z wydarzeń

Pierwsza lekcja biblioteczna

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią i obostrzeniami sanitarnymi, dziś znów mieliśmy przyjemność gościć uczniów na lekcji bibliotecznej.

 

Klasa pierwsza informatyczno-ekonomiczna z Zespołu Szkół zapoznała się z Biblioteką. Młodzi ludzie, którzy od września podjęli naukę w szkole średniej, pochodzą z różnych miejscowości powiatu i dla wielu była to pierwsza wizyta w Wąbrzeskiej Bibliotece. Nowy budynek i wszystkie jego udoskonalenia zaprezentowała młodzieży dyrektor Aleksandra Kurek. Kusiliśmy kącikami relaksu, strefą dla młodzieży, nowoczesną ofertą audiobooków, e-booków i specjalnymi czytnikami do tej formy książki. Uczniowie wiedzą już, że do Biblioteki warto przyjść nie tylko po lektury i bogatą ofertę beletrystyki, ale też książki popularnonaukowe z bliskich im dziedzin wiedzy, czasopisma i gazety codzienne, a także skorzystać z naszej oferty kulturalnej: spotkań autorskich, wystaw i koncertów.
Mamy nadzieję, że zaopatrzeni w ulotki informacyjne, uczniowie ZS odnajdą drogę do Biblioteki i skorzystają z naszych usług. Zapraszamy!

Nasze lekcje biblioteczne: biblioteka od kuchni | lekcja o niepodległości

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.