Spotkanie z Edytą Jungowską dla dzieci

Tak gwarnie i wesoło dawno nie było w naszej bibliotece! A wszystko to za sprawą naszego dzisiejszego gościa – Edyty Jungowskiej.

Słynna aktorka spotkała się z drugo- i trzecioklasistami z wąbrzeskich podstawówek w ramach nagrody jaką zdobyła Wąbrzeska Biblioteka. W ubiegłym roku zostaliśmy bowiem Najlepszym Ambasadorem rodzinnego konkursu z okazji 75 urodzin Pippi. Organizatorem tej zabawy była właśnie Pani Edyta Jungowska, a właściwie prowadzone przez nią Wydawnictwo Jung-off-ska.

Dziś razem z Panią Edytą tupaliśmy, prychaliśmy i "wydawaliśmy odgłosy paszczą". Graliśmy w orkiestrze, mówiliśmy po japońsku a przede wszystkim doskonale się bawiliśmy słuchając jak czyta fragmenty „Pippi Pończoszanki”. Historia „najsilniejszej dziewczynki na świecie” zdominowała dzisiejsze spotkanie, ale przypomnieliśmy sobie też innych bohaterów wykreowanych przez Astrid Lindgren: Braci Lwie Serce, Karlssona z dachu, Lottę, Emila ze Smalandii i oczywiście Dzieci z Bullerbyn. Te piękne historie, pozbawione przemocy a kreujące wyobraźnię, uczące samodzielności, chwalące odwagę i bezkompromisowość, warto wciąż podsuwać naszym dzieciom, choć ich bohaterowie mają już 70tkę!

Książki Astrid Lindgren w formie audiobooków wydaje Wydawnictwo Jung-off-ska. Chętni mogli je nabyć w promocyjnych cenach i zdobyć autograf od Pani Edyty, która wyśmienicie sprawdza się jako lektorka i sprawia, że te wspaniałe historie na nowo ożywają. Serdecznie polecamy!

Agnieszka Błaszak