O pszczołach dla przedszkolaków

Ostatnie spotkanie tegorocznej edycji Bibliotecznej Akademii Malucha, która jak większość naszych działań w tym dziwnym, pandemicznym roku, odbywała się głównie online, udało się NARESZCIE zorganizować w Bibliotece!

SZEF PASIEKI

Na spotkanie z pszczołami i o pszczołach zaprosiliśmy sześciolatki z Przedszkola Miejskiego „Bajka” i Przedszkola Niepublicznego „Alpido”. Wydarzenie przygotowały bibliotekarki wraz z Szefem Pasieki, którym okazał się nasz informatyk Pan Łukasz Cieślak.

PSZELE ATRAKCJE

Na dzieci czekała moc atrakcji. Od opowieści o zwyczajach pszczół, ich rolach jakie pełnią w ulu i umiejętnościach jakie posiadają, aż po degustację miodku. Wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć plaster miodu, przymierzyć pszczelarski kapelusz, użyć podkurzacza, a co odważniejsi – wziąć do ręki prawdziwą pszczołę. Ale spokojnie! To były trutnie, a one nie żądlą!

BAŚNIE O PSZCZOŁACH

Bibliotekarka Dorota Sionkowska przygotowała dla uczestników fragmenty baśni, w których kluczową rolę odgrywają dzielne pszczółki. Zadaniem dzieci było odgadnięcie tytułów tych opowieści. Okazało się, że przedszkolaki świetnie znają się na pszczołach, bezbłędnie odgadły tytuły i świetnie poradziły sobie z testem wiedzy o pszczołach na zakończenie spotkania. W trakcie nie zabrakło oczywiście piosenek o pszczołach z „Pszczółką Mają" na czele, pszczelich pląsów i oczywiście książek o naszych dzielnych „zapylaczach”.

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom za aktywny udział i Panu Łukaszowi Cieślakowi za świetnie przygotowane wystąpienie, pszczelarskie akcesoria i cudowne woskowe świece!

Agnieszka Błaszak