Relacje z wydarzeń

Pożyczalscy - rozstrzygnięcie konkursu

1 czerwca w 🎈Dniu Dziecka rozstrzygnęliśmy Konkurs o "Pożyczalskich", który Biblioteka organizowała we współpracy z Wydawnictwem Jung-Off-Ska.


Nagrody w postaci fantastycznych 🎧 audiobooków zdobyli:
🥇 Magdalena Paczkowska
🥈 Igor Węgliński
🥉 Piotr Ogorzałek
❤️ Serdecznie gratulujemy 🥳


Zadaniem uczestników konkursu było udzielenie odpowiedzi na temat Wydawnictwa Jungoffska, które specjalizuje się w wydawaniu audiobooków z klasyką literatury dziecięcej. W mistrzowskiej interpretacji pani Edyty Jungowskiej, postaci stworzone m.in. przez Astrid Lindgren: Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Emil, czy Bracia Lwie Serce, znowu stają się bohaterami wyobraźni naszych dzieci.
Najnowszym tytułem przygotowanym przez Wydawnictwo Jungoffska są "Pożyczalscy" Mary Norton. Pożyczalscy mieszkają podobno pod podłogą w naszych domach i lubią "pożyczać" sobie nasze rzeczy. Konkursowiczom postawiliśmy więc takie zadanie: Wyobraź sobie, że zniknęła twoja ulubiona rzecz. To pewnie sprawka Pożyczalskich!
Opisz w kilku zdaniach co to była za rzecz i do czego może ona posłużyć Pożyczalskim?
Magdalena Paczkowska, laureatka pierwszej nagrody, czyli audiobooków ufundowanych przez Bibliotekę oraz Wydawnictwo Jungoffska tak poradzila sobie z tym zadaniem:
"Nie wiem, jak to się dzieje, ale ciągle gubię przeciwsłoneczne okulary. Te z różowymi szkiełkami w złotej, drucianej oprawce zginęły latem, a te z lustrzanymi szkiełkami zimą. Myślę, że gdyby znalazł je jeden z Pożyczalskich- Grosiek, wstawiłby Arietce kolorowe szybki w oknach jej pokoju. Z lustrzanych zrobiłby lustra dla żony i córki. Druciane ramki mogłyby posłużyć jako suszarka do ubrań".

Zdobywca II nagrody Igor Węglinski tak opisał sprawki Pożyczalskich:
"Zginęły okulary przeciwsłoneczne z mamy torebki. Pożyczalscy poszli na plażę na Podzamek, aby skorzystać ze słonecznej pogody. Wzięli ze sobą leżaki i dlatego były im potrzebne też słoneczne okulary. Pożyczalscy kupili lody
truskawkowe i poszli się opalać. Założyli okulary. Gdy słonko zachodziło wrócili do domu i po cichutku odłożyli okulary do torebki mamy".

Piotruś Ogorzałek miał taki pomysl:
"Pewnego dnia chciałem poczytać książkę. Niestety nie mogłem jej znaleźć. Wydawało mi się, że ostatnio widziałem ją w moim pokoju, jednak jej tam nie było. Szukałem w całym mieszkaniu ale wszystko na nic. W pewnym momencie usłyszałem szmery pod podłogą,jakby ktoś tam był. Okazało się, że to Pożyczalscy zrobili sobie z mojej książki domek i świetnie się w nim bawili".

Dziękujemy naszym finalistom za te wspaniałe opowieści. Audiobooki o Pożyczalskich wkrótce będziecie mogli wypożyczyć w naszej bibliotece. Polecamy!

Agnieszka Błaszak

 

#biblioteka_wabrzezno #jungoffska #pozyczalscy #audiobook #czytamdziecku

Wyszukaj na stronie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.