Jak świętowaliśmy Dzień Mężczyzn

10 marca przypada święto może nie tak znane jak Dzień Kobiet, ale zyskujące coraz większą rzeszę zwolenników, a mianowicie Dzień Mężczyzn.

Jak to w czasach pandemii stało się już codziennością, nasze biblioteczne obchody Dnia Mężczyzny miały dwa wymiary: stacjonarny i wirtualny. Panowie odwiedzający tego dnia Bibliotekę mieli szansę nie tylko wypożyczyć porcję dobrej literatury, ale też wyciągnąć szczęśliwy los w loterii fantowej. Nasze firmowe torby, gadżety promocyjne UM Wąbrzeźno i Starostwa Powiatowego oraz piękne kubeczki od firmy Veroni znalazły nowych właścicieli. Panowie pamiętajcie o Bibliotece nie tylko od święta ;-)

W mediach społecznościowych wąbrzeskiej książnicy Dzień Mężczyzn uczciliśmy przesyłając wszystkim Panom "literackie" życzenia. W imieniu bibliotekarek powinszowania złożyła dyrektor Aleksandra Kurek.

Okolicznościowy wiersz pt. "W sercu prawdziwego mężczyzny" Ludwika Jerzego Kerna, brawurowo odczytała zaprzyjaźniona z biblioteką, młoda, zdolna recytatorka Aleksandra Olszewska.
>Nie był to jeszcze koniec świętowania Dnia Mężczyzn. Podobnie jak podczas święta kobiet przygotowałyśmy zabawę "Bohater, który porusza..." Tym razem zapytałyśmy miłe panie z wąbrzeskiego Ratusza jaki jest ich ulubiony bohater literacki? Zadaniem naszych czytelników było dopasować daną postać do którejś z Pań urzędniczek. Dziś zdradzimy jaki mężczyzna skradł serce Pań.

1F; 2C; 3D; 4E; 5B; 6A

A. Kadr z filmu Dziennik Bridget Jones – brytyjski film fabularny oparty na powieści pod tym samym tytułem autorstwa Helen Fielding. W roli Marka Darcy – Colin Firth.
B. Kadr z filmu Pierwszy śnieg w reżyserii Tomasa Alfredsona na podstawie powieści Jo Nesbo. W roli Harr’ego Hole - Michael Fassbender.
C. Kadr z filmu Ania z Zielonego Wzgórza – telewizyjny film fabularny z 1985 roku, oparty na powieści Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery. Reżyser: Kevin Sullivan. W roli Gilberta - Jonathan Crombie.
D. Kadr z filmu Ogniem i mieczem – polski film historyczny z 1999 roku, w reżyserii Jerzego Hoffmana, na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza pod tym samym tytułem. W roli Bohuna – Aleksandr Domogarow.
E. Kadr z filmu Znachor – polski melodramat filmowy z 1982 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza z 1937 noszącej ten sam tytuł. W roli prof. Wilczura – Jerzy Bińczycki
F. Kadr z filmu Potop – polski film historyczny z 1974 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana, będący trzecią ekranizacją powieści Henryka Sienkiewicza pod tym samym tytułem. W roli Andrzeja Kmicica – Daniel Olbrychski.

Agnieszka Błaszak