Relacje z wydarzeń

Jak świętowaliśmy Dzień Kobiet

8 marca tradycyjnie obchodzimy Dzień Kobiet.

W Bibliotece był to dzień pełen niespodzianek dla Pań. Po pierwsze każda z Czytelniczek wypożyczająca tego dnia książki mogła wziąć udział w loterii fantowej. U nas każdy los wygrywał! Mniejsze i większe "babskie" drobiazgi na pewno umiliły Paniom ten dzień. Czytelniczki chętnie sięgały po losy i pozowały do pamiątkowych zdjęć.
Zapraszamy do galerii:


W naszych mediach społecznościowych popłynęły życzenia dla wąbrzeźnianek i czytelniczek naszej biblioteki od zaprzyjaźnionych panów. Zabawa nosiła nazwę Męskie czytanie i granie. Życzenia w formie wiersza lub piosenki złożyli: burmistrz Tomasz Zygnarowski, z-ca burmistrza Wojciech Trzciński, prof. Dariusz Dąbrowski, pianista i kompozytor Mateusz Sobiechowski, nauczyciel i muzyk Wojciech Góralski, wykładowca akademicki i muzyk Jerzy Osiński oraz rugbyści z WSR Wąbrzeźno.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się też zabawa "Bohaterka, która porusza... panów z Ratusza!" Pięciu panów z magistratu: panowie burmistrzowie, p. Błażej Gilewski, komendant SM Krzysztof Grzybek oraz informatyk Łukasz Cieślak zdradzili nam, którą kobiecą postać literacką lubią najbardziej. Zadaniem uczestników zabawy było odgadnięcie, kto wskazał daną bohaterkę. Czas na rozwiązanie tej zagadki: 1E, 2D, 3C, 4A, 5B.

Jaka kobieta porusza Panw z Ratusza 1

Agnieszka Błaszak

Wyszukaj na stronie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.