Alpido w Akademii

W tym tygodniu przewodzenie w Bibliotecznej Akademii Malucha przejęły przedszkolaki z Alpido.

Pani Dorota Sionkowska z Filii dla Dzieci łączyła się online ze Smerfami i Biedronkami, z którymi rozmawiała o zwierzętach hodowanych w domach. Pretekstem było opowiadanie Joanny Papuzińskiej pt. "Agnieszka opowiada bajkę", w którym tytułowa Agnieszka znalazła małego kotka. Aby go zatrzymać stosuje pewien trick i opowiada mamie bajkę o zagubionym, poszukującym mamusi kotka. Pomaga mu w tym piesek. Pokazuje mu dywan, szczotkę, radio i ludzką mamusię. Bajka opowiadana przez dziewczynkę ma skłonić mamę do zatrzymania zwierzątka. Czy Agnieszce uda się przekonać mamę? Czy kotek zostanie w ich domu? Przedszkolaki dowiedzą się gdy przeczytają opowiadanie do końca. Na następnych zajęciach pochwalą się też portretami swoich pupili.

Agnieszka Błaszak