Relacje z wydarzeń

Zakochaj się w książce - Walentynki w bibliotece

Z okazji tegorocznych Walentynek zaproponowaliśmy naszym Czytelnikom kilka atrakcji.

Odwiedzający nas tego dnia dorośli i dzieci mogli umówić się na "Randkę w ciemno z książką". Zapakowane w czerwony papier tomy były zagadką dla wypożyczających i kto wie jakich wrażeń im dostarczyły? Czy był to dreszczyk emocji, romantyczne uniesienia, czy spora dawka faktów? Zapytamy o to gdy książki zaczną do nas wracać ;-)

Bibliotekarki z Wypożyczalni dla dorosłych częstowały czytelników słodkimi serduszkami i... tomikami poezji. Filia dla Dzieci przygotowała okolicznościową wystawę z książkami o uczuciach oraz serduszkowe lizaczki i balony. Nasi mali studenci z Bibliotecznej Akademii Malucha przygotowały walentynkowe laurki - kolorowe życzenia dla ukochanych książeczek. W nagrodę otrzymały kosze słodkości i przyborów plastycznych.

Zaproponowaliśmy też fejsbukową zabawę: "Zgadnij co one czytają?". Zadaniem uczestników było dopasowanie, która z książek jest ukochaną opowieścią danej bibliotekarki. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a tu podajemy rozwiązanie zagadki: 1H, 2G, 3E, 4A, 5B, 6C, 7D, 8F.

Jaka jest Twoja ukochana KSIKA 1
Zapraszamy do galerii walentynkowych wydarzeń:

Wyszukaj na stronie