Wystawa - poznajcie Astrid Lindgren

To już ostatnie dni z szansą na zobaczenie wystawy o Astrid Lindgren.

Wystawa przygotowana przez Ambasadę Szwecji w Polsce (I cóż, że ze Szwecji) trafiła do Wąbrzeźna na zaproszenie naszej Biblioteki. Będzie prezentowana do 3 września!

Warto poznać bliżej autorkę, która dała światu Dzieci z Bullerbyn, Pippi, Lottę, Emila i Karlssona, Madikę i Ronję, córkę zbójnika. Jeśli są wśród Was osoby, którzy w dzieciństwie pokochali Braci Lwie Serce, albo zaśmiewali się z powiedzonek Pippi, to koniecznie musicie trafić na Matejki 11 B! Gdzie - zupełnie bezpiecznie - bo przez szybę, możecie prześledzić życiowe perypetie Astrid Lindgren. 11 barwnych rollupów prezentujemy w oknach parteru biblioteki. Astrid Lindgren kochała dzieci i doskonale je rozumiała. Potrafiła genialnie wczuć się w świat ich spraw i problemów. Wspaniale też pokazywała rolę rodzica, który powinien pozwolić dziecku na zdobywanie nowych doświadczeń, ale w potrzebie zawsze jest gotowy do pomocy.
Zabierzcie dzieci na spacer do Biblioteki, przedstawcie im Panią Lindgren!