Po raz pierwszy w tym roku zebrało się dziecięce koło DKK, działające w Filii nr 1. Lekturą styczniowego spotkania była książka Agnieszki Frączek pt. "Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych”.

Autorka po mistrzowsku zdradziła dzieciom tajemnice poprawnej polszczyzny. Klubowiczom bardzo spodobała się książka i obiecaliśmy sobie, że jeszcze do niej wrócimy.

Dzieci z zerówki Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z panią Karoliną Borowiecką i Zdzisławą Pazik bardzo regularnie odwiedzają bibliotekę. Wizyty te nie są przypadkowe, ponieważ klasa bardzo lubi czytać książki i jest wielkim przyjacielem naszej biblioteki. Dzieci potrafią już samodzielnie wyszukiwać książki na półkach, znają nazwiska autorów dziecięcych bestsellerów, potrafią opowiadać o swoich ulubionych bohaterach. Dziękuję Paniom za te wizyty i za popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych.

Joanna Górecka