Dawne opowieści

Dzisiejsze zajęcia dla dzieci spędzających ferie w bibliotece zostały zatytułowane "Dawne opowieści" i w całości poświęcone wydarzeniom sprzed 100 laty, kiedy Wąbrzeźno wróciło do Polski.

Zajęcia przygotowała i poprowadziła dyrektor biblioteki, Aleksandra Kurek. Na początek dzieci wysłuchały fragmentu uroczego opowiadania Gustawy Jareckiej "Szósty oddział jedzie w świat". Książeczka przedstawia nasze miasto sprzed blisko wieku, widziane oczami kilkunastoletniej Wandzi. Jak wówczas wyglądało miasto, jego ulice i główne budynki, dzieci obejrzały na slajdach. Dowiedziały się też o głównych bohaterach roku 1920 - Generale Pruszyńskim, Józefie Szczepańskim, Adeli Łukiewskiej. Utrwaliły sobie te informacje układając rozsypanki wyrazowe i puzzle. A na zakończenie bawiliśmy się w zabawę naszych pradziadków "ciepło-zimno", która wzbudziła - nieoczekiwanie - ogromne emocje.