Ferie w bibliotece

Od poniedziałku 27 stycznia szesnaścioro dzieci w wieku od 7 do 12 lat bierze udział w zajęciach zatytułowanych "Śladami bajek - ferie w bibliotece".

Pierwszego dnia zamieniliśmy się w kreatorów mody i zaprojektowaliśmy balowe suknie dla księżniczek. Nawet chłopcy chwycili za błyszczący papier i nożyczki, aby wystroić swoje modelki. Ten zapał nie może dziwić, bo wszak najwięksi dyktatorzy mody to mężczyźni! Wtorek przyniósł nam porcję gier ruchowych i zagadek. Były harce z balonami i szukanie szczegółów na obrazkach przez lornetkę. Na "balu u Kopciuszka" nie mogło oczywiście zabraknąć tańców i słodkiego poczęstunku. Zajęcia środowe to już zupełnie "inna bajka". Dzieci pracowały z tabletami, elektronicznymi katalogami i poznawały tajniki systemu bibliotecznego MAK+. Jak samodzielnie odnaleźć pożądaną książkę na regale? Teraz każdy z feriowiczów świetnie to potrafi!