Pluszowy Miś urodziny ma dziś!

Historia pluszowego misia sięga już 117 lat! Od ponad wieku ta mięciutka pluszowa zabawka utula nasze pociechy do snu, towarzyszy im w dziecięcych troskach i w wesołej zabawie.

Misiowa legenda mówi, że to prezydent Teodor Roosevelt przyczynił się do powstania zabawki. Będąc na polowaniu miał się wstawić za małym niedźwiadkiem. Obecny tam reporter Washington Post uwiecznił tę scenę na rysunku, a gdy pojawił się on w prasie, zainspirował niejakiego Morrisa Mitchoma do wyprodukowania zabawki - pluszowego niedźwiadka. Na cześć prezydenta, Mitchom nazwał pluszaka: "Teddy's Bear" (Teddy – od zdrobnienia imienia Theodore, bear – ang. niedźwiedź). Zgodę na wykorzystanie imienia wydał sam prezydent USA podsumowując to krótkim zdaniem: „Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie”. Pan Prezydent bardzo się mylił. Narody anglojęzyczne do dziś pluszowego misa nazywają po prostu „Teddy's Bear”, a maskotka stała się niekwestionowanym KRÓLEM ZABAWEK.
Na urodziny Misia jako pierwsze przybyły dziś do biblioteki, Zajączki i Wiewiórki z Przedszkola Miejskiego Bajka. Oto jak się wspólnie bawiliśmy: