Rodziny zastępcze w bibliotece

Pod wspólnym hasłem "Spotkajmy się w bibliotece" odbywają się w siedzibie MiPBP w Wąbrzeźnie spotkania dla rożnych grup, które mają na celu - między innymi - zapoznanie z ofertą biblioteczną, omówienie zbiorów bibliotecznych, zachęcenie do bywania w bibliotece.

14 listopada na takie spotkanie przybyły rodziny zastępcze. We współpracy z wąbrzeskim PCPR i dyrektor Justyną Przybyłowską gościliśmy 12-osobową grupę osób, które zdecydowały się na utworzenie rodzin zastępczych. Dyrektor biblioteki Aleksandra Kurek omówiła prezentację multimedialną wskazującą na korzyści płynące z czytania dzieciom w każdym wieku. Podkreślała, że czytanie to nie tylko wielka przyjemność, ale i nauka wpływająca na rozwój dziecka. Warto czytać dzieciom właściwie już od urodzenia. Bo choć dziecko nie do końca rozumie znaczenie wszystkich słów, to słysząc głos i intonację, czuje rytm wypowiadanego tekstu i płynące z niego emocje. Dzięki temu rozwija się intelektualnie i społecznie. W dalszej części spotkania prezentowane były zbiory biblioteczne zarówno dla dzieci, jak i czytelników dorosłych. Podkreślano, że biblioteka to świetne miejsce do spotkań, wspólnego spędzania czasu, odrabiania lekcji, zdobywania wiedzy i relaksu. Raz jeszcze serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.