Relacje z wydarzeń

Narada bibliotekarzy

Bibliotekarki z bibliotek publicznych naszego powiatu zebrały się w środę, 13 listopada na cyklicznej naradzie

mającej na celu wymianę doświadczeń, przeprowadzenie szkoleń oraz analizę czytelnictwa w poszczególnych jednostkach. Naradę rozpoczęła prezentacja najnowszej lokalnej publikacji pt. ZYGMUNT KALKSTEIN. PATRIOTA – STAROSTA WĄBRZESKI – STRAŻAK, którą poprowadził pan Jarosław Herbowski, prezes Zarządu Powiatowego OSP w Wąbrzeźnie. Następnie dyrektor Aleksandra Kurek omówiła kwestię publikacji okładek książek w katalogu elektronicznym biblioteki i na jej stronie internetowej w świetle prawa autorskiego.

Bibliotekarki, które w ostatnim czasie odbyły szkolenia w Bibliotece Wojewódzkiej Książnicy Kopernikańskiej bądź uczestniczyły w innych ciekawych wydarzeniach ze świata książki dzieliły się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Głos zabrały: Małgorzata Grzybek i Marzena Seroka z MiPBP w Wąbrzeźnie oraz Izabela Niedbała z GBP w Płużnicy.

Na zakończenie spotkania instruktor Sabina Olszewska przeprowadziła warsztaty animacyjne zatytułowane "portret grupy".
Jak zwykle miło i inspirująco było się spotkać z biblioteczną ekipą. Dziękujemy koleżankom z bibliotek w Pływaczewie, Płużnicy, Wałyczu, Myśliwcu, Orzechowie, Nowej Wsi Królewskiej, Ryńsku, Wielkich Radowiskach i Dębowej Łące za obecność i ciekawą dyskusję.

 

Wyszukaj na stronie

Ostatnio dodane relacje

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.