Z Tucholi do Wąbrzeźna

Skąd zaczerpnąć wiedzy o nieznanym mieście? Jego historii, zabytkach, atrakcjach? Najlepiej w miejscowej bibliotece!

Taką drogę zapoznania się z Wąbrzeźnem wybrali też nasi wczorajsi goście z Tucholi. Studenci tamtejszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli zwiedzanie Wąbrzeźna od wizyty w naszej bibliotece. Z zainteresowaniem obejrzeli zbiory regionalne, a szczególnie rękopisy naszego patrona Witalisa Szlachcikowskiego. Padały pytania o herb Wąbrzeźna, historię wąbrzeskiego zamku i lokalne atrakcje. Na wszystkie pytania wyczerpująco odpowiadała dyrektor książnicy Aleksandra Kurek. Następnie goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną, zatytułowaną "Tacy byliśmy" zawierającą zdjęcia najciekawszych miejsc Wąbrzeźna i osób tworzących jego historię. W planach tucholan była następnie wycieczka do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej oraz spacer po mieście. W obu eskapadach gościom towarzyszyła jako przewodnik dyrektor Aleksandra Kurek.

Aplikacja mobilna "Tacy byliśmy" do pobrania tutaj