Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim

W piątek 27 września gościliśmy w Wąbrzeźnie Roberta Małeckiego - autora bardzo poczytnych kryminałów, których akcja osadzona jest w naszym regionie, m.in. w w Chełmży i Toruniu.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki "Tu czytamy!".

O swoich inspiracjach, niełatwych początkach i doskonaleniu warsztatu Robert Małecki opowiadał niezwykle barwnie. Miłośnik wszystkiego co pachnie kryminałem, sam chwycił za pióro, wspierając się radami uznanych na polskim rynku mistrzów sensacji. I to się opłaciło - jego „Skaza” otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru, najważniejszą literacką nagrodę dla powieści kryminalnej w Polsce!
Spotkanie z Robertem Małeckim było naprawdę udane, opowieść ciekawa, a i sam autor niezwykle sympatyczny. Stąd zapewne pomysł, aby i w Wąbrzeźnie zorganizować warsztaty literackie pod jego kierunkiem. To plany na przyszłość, a tymczasem musiały wystarczyć autografy w książkach, pamiątkowe zdjęcia, „których pozazdrości koleżanka” i rozmowy o ulubionych mistrzach gatunku.
Dziś miłośnicy prozy Małeckiego z wyprzedzeniem rezerwują kolejne jego książki, których akcja rozgrywa się w bliskich nam Toruniu i Chełmży. Być może w następnej właśnie w naszym mieście wydarzy się coś, co przyciągnie uwagę komisarza Grossa…