Relacje z wydarzeń

Jubileusz dziesięciolecia

10 lat minęło… chciałoby się zaśpiewać, bo o to ten wspaniały jubileusz świętowali członkowie Dyskusyjnego Klubu na uroczystym spotkaniu 6 czerwca 2017 r.

Nie zabrakło urodzinowego tortu i toastów wznoszonych szampanem. Zebranych powitała dyrektor MiPBP, również uczestniczka Klubu, Aleksandra Kurek. Gratulowała wszystkim członkostwa w tak wyjątkowym, elitarnym klubie, życzyła kolejnych fascynujących lektur i niezapomnianych spotkań z ludźmi pióra. Animatorka Marzena Seroka przedstawiła historię Klubu. Oglądając barwne slajdy zebrani przypominali sobie toczone niegdyś rozmowy o powieściach Pawła Huelle, Jerzego Pilcha, Marii Nurowskiej, niezapomniane spotkania autorskie z Romą Ligocką, ks. Adamem Bonieckim, nieodżałowaną Marią Czubaszak… Jak przystało na klub dyskusyjny rozmowy nie milkły. Spotkanie uświetniła mini monodramem gimnazjalistka Aleksandra Olszewska, która zaprezentowała fragment „Dziennika panicznego” Rolanda Topora. Uczestników zaskoczyła, i mamy nadzieję ucieszyła loteria fantowa podczas której każdy los wygrywał drobny upominek.

Wyszukaj na stronie

Informujemy, że w związku z koniecznością spełnienia wymogów sanitarnych oraz zmianami organizacji pracy,
zwroty oraz wypożyczenia książek będą możliwe od 11 maja br.

W początkowym okresie czynna będzie jedynie Biblioteka Główna przy ul. Matejki 11 B.
Przypominamy, że z jej zbiorów mogą korzystać wszyscy czytelnicy, również ci zapisani w Filii nr 1.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju, obowiązywać będą pewne ograniczenia.