Relacje z wydarzeń

Twórcze wakacje

Co ciekawego oferuje turystom nasz region? Jakie zabytki, atrakcje, ciekawostki w województwie kujawsko-pomorskim można polecić przyjezdnym? Nad tymi zagadnieniami zastanawiali się uczestnicy Wakacji w Bibliotece w poniedziałek, 15 lipca.

Z pomocą książek krajoznawczych, przewodników turystycznych, zbiorów legend oraz zasobów Internetu dzieci przygotowały mini przewodniki po najciekawszych miastach naszego regionu. Z czego słynie Toruń, co ciekawego można zobaczyć w Chełmnie, dlaczego warto odwiedzić Grudziądz? Tego dowiemy się z kolorowych folderów stworzonych podczas poniedziałkowych zajęć.
Wtorek, 16 lipca był dniem małych artystów. Przed biblioteką przygotowałyśmy niecodzienne „płótna”, bo zrobione z folii stretchowej. Na nich powstały kolorowe obrazy. Tematyka była dowolna, pojawiły się więc ulubione zwierzątka: kotki, pieski, a nawet żółw. Obowiązkowe tęcze, kwiaty i motylki. Niestety z podwórka przegonił nas deszcz, ale kolorowe impresje przed biblioteką zostały i można je podziwiać jeszcze do końca tygodnia. Zapraszamy!

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. Witalisa Szlachcikowskiego
ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel. (56) 688 28 92
e-mail: kontakt@biblioteka.wabrzezno.com

bip

Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej.