Ciotka Klotka na Dzień Dziecka

" Moje serce kwitnie w tej przepięknej bibliotece" powiedziała nam na zakończenie swojej wizyty Ewa Chotomska.

Nam było równie miło, gościć tak znakomitą osobę - "trochę pisarkę, trochę tekściarkę i ciągle jeszcze Ciotkę Klotkę z telewizyjnego Tik -Taka" - jak sama o sobie mówi.
Dla najmłodszych wąbrzeźnian było to wspaniałe spotkanie z poezją Wandy i Ewy Chotomskich, cudownymi dziecięcymi piosenkami, a dla "nieco" starszych okazja do wspomnień... Tik -Tak, Pan Krzyś i Ciotka Klotka byli niegdyś niepodzielnymi bohaterami dziecięcej wyobraźni. Takie piosenki jak "Mydło wszystko umyje", "Szczotka, pasta", "Fantazja", królowały w dziecięcym repertuarze. Mamy nadzieję, że po dzisiejszym spotkaniu znów tam zagoszczą, przeganiając w zapomnienie koszmarki w stylu "Miłość w Z..."
Dzieci zaopatrzone w książki Pani Ewy i biblioteczne zakładki opuszczały bibliotekę uśmiechnięte i - mamy nadzieję - bardzo zadowolone.