Piknik Imieninowy

1 maja 2019 r. po raz czwarty wąbrzeska biblioteka zorganizowała Piknik Uliczny z okazji Imienin Ulicy 1-go maja. Zabawa jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem wąbrzeźnian.

Zarówno starsi jak i młodsi znaleźli na naszych stoiskach coś dla siebie. Animacje dla najmłodszych prowadziła Majowa Rusałka Jaga. Dzieci miały okazję poznać „Przygody Domowika”, a następnie wziąć udział w konkursach związanych z tą opowieścią. Było wspólne rysowanie komiksu kredą na chodniku, były baśniowe kalambury i kolorowe zabawy plastyczne.
Na nieco starszych uczestników pikniku czekała wystawa przygotowana przez Bibliotekę pod nazwą „Przystanek uroda”. Zgromadziliśmy na niej różnorakie publikacje dotyczące urody i zdrowego trybu życia. Znalazły się tam poradniki dotyczące diet, zdrowego gotowania, ziół, dbania o sylwetkę i wiele innych. Nie zabrakło również ciekawostek o zabiegach pielęgnacyjnych stosowanych już w starożytności. Doskonałym uzupełnieniem wystawy było stoisko Zielarki Sary, na którym prezentowano pokaz parzenia ziół, snuto opowieści o cudownych właściwościach pokrzywy, orzecha włoskiego, czy jaskółczego ziela. Chętni mogli zaraz na miejscu skosztować przygotowanych mieszanek i naparów.
Piknikowy czas umilał nam zespól „Andante” w składzie Jerzy Osinski i Galina Łapko. W ich wykonaniu usłyszeliśmy wiele wspaniałych przebojów minionego stulecia. Muzyka i taniec to również domena Klubu Aktywnych Kobiet działającego przy Wąbrzeskim Domu Kultury. Panie zaprezentowały kilka tańców wykonywanych w kręgu, a były to m.in. taniec rumuński „Bracia”, taniec grecki „Vino Griego” oraz taniec „Belgijka”. Tancerki przygotowywały się pod kierunkiem Justyny Ruminskiej-Sul.
Nie lada niespodziankę sprawili piknikowiczom burmistrzowie Tomasz Zygnarowski i Wojciech Trzciński oraz radna Anna Fabrykiewicz czytając „majowe” wiersze Tuwima, Staffa i Osieckiej i tym samym włączając się w akcję „majowy boom poetycki”.
Jak zwykle podczas naszych pierwszomajowych pikników nie zabrakło kramów ze słodkościami, rękodziełem i rzecz jasna z książkami. Każdy mógł też wziąć udział w konkursie „Wiem – odpowiem” i zabrać do domu drobny upominek, które ufundowali: Urząd Miasta Wąbrzeźno oraz Biblioteka Wąbrzeska.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!