Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Dwa dni pełne gwaru, zabaw, zagadek i quizów z książkami i o książkach. Tak uczciła Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci wąbrzeska biblioteka.

Święto dziecięcej książki obchodzone jest od 52 lat w dniu urodzin najsłynniejszego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. W tym szczególnym czasie naszymi gośćmi byli przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego "Bajka". Niektórzy to stali bywalcy inni po raz pierwszy odwiedzili wypożyczalnię. Do wszystkich małych gości Pan Andersen napisał list dostarczony przez samego listonosza Pata, w którym zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Były więc bajkowe zagadki, puzzle, kukiełkowy teatrzyk oraz duża porcja niesamowitych historii głośno odczytanych przez Panią Dorotkę Sionkowską.
Kochane przedszkolaki dziękujemy Wam za wspólne świętowanie „urodzin książeczek”. Pamiętajcie, by często je odwiedzać i wypożyczać z biblioteki!