Tydzień z Biblioteczną Akademią Malucha

Od poniedziałku do środy w mijającym tygodniu trwały zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha.

Odwiedziło nas sześć grup przedszkolnych z Miejskiego Przedszkola „Bajka”. Wszyscy „studenci” jak zwykle byli wspaniale przygotowani, świetnie znali perypetie psotnego Kruczka (grupy starsze) i rezolutnej Leny (grupy młodsze) i śpiewająco odpowiadali na pytania przygotowane przez bibliotekarkę Dorotę Sionkowską. Jak zawsze podczas naszych spotkań był czas na chwilę swobodnej zabawy i słodkie co nieco w nagrodę za wspaniale rozwiązane quizy. W tym tygodniu straszaki zmierzyły się z problemem pecha i gorszych dni, które każdy z nas czasem przeżywa. Dzieci młodsze wraz z bohaterką cyklu książek Sylvii Serreli - Leną, zastanawiały się dlaczego tak trudno jest nam przepraszać. Najmłodsze dzieci Pani Dorotka odwiedziła osobiście w przedszkolu. Animacje czytelnicze w oparciu o baśń  „Jaś i Małgosia” dotyczyły właściwego zachowania dzieci wobec osób obcych.