Goście z Golubia-Dobrzynia

W odwiedziny do biblioteki przybyli dziś podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Niepełnosprawnych Intelektualnie Mężczyzn w Golubiu-Dobrzyniu wraz z panią dyrektor placówki, Magdaleną Zygnarowską.

DPS w Golubiu-Dobrzyniu to specyficzna, bo najmniejsza tego typu palcówka w kraju, przeznaczona jedynie dla 12 osób. Mała liczba miejsc pozwala na prowadzenie działalności terapeutycznej opartej w znacznej mierze o relacje charakterystyczne dla domu rodzinnego. Mieszkańcy biorą udział w licznych imprezach kulturalnych i sportowych oraz obchodach świąt na terenie miasta i powiatu. Dzięki częstym kontaktom ze środowiskiem powstają liczne znajomości i przyjaźnie łączące mieszkańców Domu z resztą społeczeństwa. Taki też charakter miała dzisiejsza wizyta sympatycznych panów w wąbrzeskiej bibliotece. Goście zapoznali się z naszą nowoczesną siedzibą i jej wszystkimi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Następnie obejrzeli prezentację multimedialną pt.: „Tacy byliśmy” o mieszkańcach Wąbrzeźna sprzed stu lat. Wreszcie przyszedł czas na swobodne, wesołe rozmowy przy kawie. Prowadząca spotkanie dyrektor Aleksandra Kurek zaskarbiła sobie wielką sympatię naszych miłych gości, pożegnalnym uściskom nie było końca :-) Mamy nadzieję, że Panowie z golubsko-dobrzyńskiego DPS wkrótce odwiedzą nas ponownie.