Mali goście z Płużnicy

12 marca gościli u nas podopieczni płużnickiej świetlicy. Były to dzieci w wieku od 3 do 5 lat, z grup Motylki i Pszczółki.

Była to pierwsza wizyta dzieci w wąbrzeskiej bibliotece zatem kilka słów o historii placówki i zasadach jej funkcjonowania przekazała gościom bibliotekarka z Filii dla Dzieci, Dorota Sionkowska. Podczas animacji czytelniczych maluchy poznały książeczkę o Lenie pt "Co mam robić, gdy się nudzę?" Późniejsze rozmowy dotyczyły sposobów na nudę i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Na pamiątkę swojej pierwszej wizyty w bibliotece grupy otrzymały kolorowe dyplomy oraz książeczki-kolorowanki. Na zakończenie, nasi mali goście spędzili chwilę w "kąciku malucha" na swobodnych zabawach.