Zagrały Kwiatki. Zatańczyły Sukienki.

Piątkowa impreza biblioteczna „Kwiatki i sukienki” z pewnością na długo zapadnie uczestniczkom w pamięci.

Może to konstatacja nie nazbyt skromna, ale podyktowana wieloma miłymi słowami, które pod adresem organizatorów kierowały panie uczestniczące w evencie. A zatem koncert duetu „Kwiatki” udał się znakomicie. Wspaniały popis wokalny Oli Góralskiej i instrumentalny Adama Stawickiego. Doskonałe autorskie kompozycje, mądre, inspirujące teksty, żywy kontakt z publicznością. Tak w telegraficznym skrócie można podsumować występ „Kwiatków”. A wypada wspomnieć jeszcze o wybornej, plastycznej oprawie koncertu: złotych dekoracjach, profesjonalnym nagłośnieniu i oświetleniu (podziękowania dla Ronowski - Studio ). Prawie godzinny występ przypadł do gustu paniom niezależnie od wieku. Tańczyły bacie i wnuczki, oklaskiwały artystów licealistki i emerytki. Było naprawdę magicznie. A nie był to bynajmniej koniec atrakcji tego wieczoru. Za sprawą wielu sponsorów, których udało się bibliotekarkom pozyskać przeprowadziłyśmy kilka zabawnych konkursów i hojnie nagrodziłyśmy wszystkie odważne damy. A i te mniej odważne nie opuściły biblioteki bez prezentu. Wszystkie panie zaprosiłyśmy bowiem do loterii, w której każdy los wygrywał. Jedynym warunkiem było zapisanie się do biblioteki i wypożyczenie choćby jednej książki z naszego księgozbioru. Serce rosło gdy w wypożyczalni ustawiła się kolejka. A w tzw. międzyczasie odbywało się „szafobranie”. Uczestniczki mogły wymienić się fatałaszkami, biżuterią, torebkami. Czyż można sprawić kobietom większą przyjemność? A przy tym nie zabrakło słodkiego co nieco, aromatycznej kawy a nawet fit-przekąsek. Opinia, która powtarzała się najczęściej gdy Panie opuszczały progi biblioteki? - Kiedy następna impreza?! - Musicie to powtórzyć! Cóż chyba rzeczywiście musimy! Śledźcie informacje na naszej stronie internetowej, Facebooku i aplikacji Blisko. Na pewno coś wymyślimy ;-)
Raz jeszcze dziękujemy naszym wspaniałym sponsorom: Urząd Miasta Wąbrzeźno, Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie, Miejski Zakład Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wąbrzeźnie, Veroni, Odnowa Fitness - Joanna Duma Wąbrzeźno, Mała Rehabilitacja , Firma Handlowa Asti - JareKsiążki, Myjnia samochodowa „Pola”, Laserowe Centrum Kosmetologii Estetycznej i Leczniczej, WSR Werewolves.

Agnieszka Błaszak