Gościliśmy gimnazjalistów z Ryńska

Gimnazjaliści z Ryńska spędzili dzisiejsze przedpołudnie w wąbrzeskiej bibliotece.

Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w nowym budynku naszej książnicy. Dlatego też rozpoczęliśmy spacerem po wypożyczalniach – dla dorosłych i dziecięcej, obejrzeliśmy zbiory regionalne i antykwaryczne. Dodatkową atrakcją była też możliwość zwiedzenia wystawy malarstwa Justyny Zarębskiej „Po prostu abstrakcja”. Następnie Dorota Sionkowska z Filii dla dzieci przekazała nastolatkom najważniejsze informacje na temat zapisywania się do biblioteki i korzystania ze zbiorów. Można było pomyszkować po półkach i zrelaksować się w specjalnej strefie dla młodzieży. Następnie uczestnicy trafili pod opiekę Małgorzaty Grzybek, szefowej działu opracowań, która zaprezentowała im funkcje systemu bibliotecznego MAK+. Od dziś samodzielne wyszukiwanie i rezerwowanie książek z pewnością nie będzie straszne żadnemu gimnazjaliście z Ryńska. Na zakończenie przedstawiliśmy uczniom aplikację Blisko, w której od niedawna można znaleźć najświeższe informacje z wąbrzeskiej biblioteki. Taka forma komunikacji - wprost na smartfon, bardzo się młodzieży spodobała. Kilka osób od razu zainstalowało sobie aplikację na telefonie, do czego też wszystkich zachęcamy!