Rozmowy o przyjaźni - Filia nr 1

"Mieć przyjaciela i być przyjacielem"- lekcje biblioteczne w Filii nr 1.

Prawdziwy przyjaciel to skarb, a sama przyjaźń może dawać wiele radości. Przekonali się o tym uczniowie dwóch klas zerowych i klasy pierwszej "c", którzy odwiedzili biblioteczną Filię nr 1 w dniach 08 i 15 lutego br.
Podczas lekcji bibliotecznej młodzi czytelnicy dyskutowali na temat prawdziwej przyjaźni.Temat przypadł do gustu dzieciom, które bardzo chętnie rozmawiały o prawdziwie przyjacielskiej relacji, przyjaźni opartej na szacunku, zrozumieniu, tolerancji i miłości. Uczniowie wysłuchali opowiadania o nieposłusznym koziołku Siergieja Michałkowa pt."Nie płacz koziołku", który poznał wartość przyjaźni, kiedy jej najbardziej potrzebował. Optymizm, radość i chęć współpracy podczas bibliotecznych zajęć utwierdziły dzieci w przekonaniu, że przyjaźń jest potrzebna każdemu człowiekowi, ale żeby była prawdziwa należy ją pielęgnować i dbać o nią. Na końcu uczniowie zapoznali się z przysłowiami dotyczącymi przyjaźni i opisały portret swojego przyjaciela.

Joanna Górecka